Ułatwienia dostępu

Image
Image
Image

WROCŁAW

 

 

TURNUSY TERAPEUTYCZNE 

 

 

Realizujemy wyjazdowe turnusy terapeutyczne pod kątem przesiewowej diagnostyki i terapii m.in. zaburzeń przetwarzania słuchowego, zaburzeń uwagi słuchowej i problemów szkolnych. Terapia odbywa się za pomocą neurosensorycznej stymulacji z wykorzystaniem metody prof. A. Tomatisa, usprawniającej w szerokim stopniu funkcjonowanie sfery poznawczej, motorycznej i emocjonalnej.

Zobacz także:

 

 

 

 

 Turnus składa się z 4 części, rozdzielonych w czasie:

  1. Badania przesiewowe – pozwalające na zdiagnozowanie występujących problemów/trudności i opracowanie odpowiedniego programu terapeutycznego.

Osoby wymagające wsparcia, zakwalifikowane do terapii, realizują 3 etapy treningu słuchowego:

  1. Etap I terapii – trwa 15 dni,

(przerwa – około 1 miesiąc)

  1. Etap II terapii – trwa 15 dni,

(przerwa – około 1 miesiąc)

  1. Etap III terapii – trwa 10 dni.

 

Po każdym etapie wykonujemy badania kontrolne, pozwalające na zweryfikowanie wypracowanych zmian i dostosowanie parametrów terapii do aktualnej sytuacji. Skuteczność oddziaływania jest dzięki temu na bieżąco monitorowana.

 

Oferta przeznaczona jest dla ośrodków publicznych i prywatnych (szkół, przedszkoli, ośrodków gminnych, domów pomocy i in.), których podopieczni (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) potrzebują wsparcia w obszarach wymienionych poniżej.

Turnusy organizujemy na terenie Dolnego Śląska, a także w innych częściach kraju w przypadku zebrania odpowiednio licznej grupy odbiorców.

 

Szczegółowe informacje pod nr tel. 72 72 72 606

Zapraszamy do kontaktu

  

 


OBSZARY ODDZIAŁYWANIA TERAPII:

 

Image

01 czysta