Ułatwienia dostępu

Image
Image
Image

WROCŁAW

 

 

ZESPÓŁ PSYCHOLOGÓW

 

Współpracujemy z zespołem wykwalifikowanych psychologów i psychoterapeutów, zaangażowanych w pracę z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, których duże doświadczenie pozwala na trafne zdiagnozowanie problemu pacjenta i zaproponowanie skutecznej formy pomocy.

 

KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA

Jest to forma kontaktu obejmująca jedną lub kilka sesji w trakcie których pacjent zgłasza swoje problemy (trudności, dolegliwości ). Wspólna rozmowa z psychologiem ma na celu ustalenie jakiego rodzaju pomocy potrzebuje zgłaszająca się osoba.
W trakcie konsultacji ustalane są zasady uczestniczenia w psychoterapii lub innej formie pomocy oraz cele, których ma ona dotyczyć.

 

INTERWENCJA KRYZYSOWA

Jest to forma spotkania, której celem jest przywrócenie u pacjenta zdolności do samodzielnego pokonania lub złagodzenia objawów reakcji stresowej, zapobieżenie przejścia kryzysu w stan ostry lub chroniczny. Trwa od 1 do 12 spotkań. Kryzys ma miejsce wtedy, gdy w wyniku zdarzenia losowego lub nowej sytuacji życiowej, człowieka ogrania nadmierny stres, czyniąc go niezdolnym do prawidłowego funkcjonowania. Może przejawiać się dużym napięciem emocjonalnym, poczuciem bezradności, uczuciem przerażenia, rozpaczy lub wrogości, obawą przed utratą kontroli.

 

WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

 To intensywne działania mające na celu pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania.

 

Zobacz także: Psychoterapia

 

Umów się na konsultację

 

 


 Powiązane tematy:  

 

 

 

 

Image

01 czysta